Już niedługo będzie miała miejsce premiera serii filmów, które Centrum Cyfrowe opracowuje we współpracy z projektem Miasta w Komie. Będziemy mogli poznać opinię twórców na temat tego, w jaki sposób kultura funkcjonuje w społeczeństwie, gdzie w życiu artystów oraz innych uczestników kultury jest miejsce na prawo autorskie oraz o postawach wobec dzielenia się.

Część wywiadów (m.in. z prof. Zygmuntem Baumanem, Sylwią Chutnik i Joanną Rajkowską) można było zobaczyć na konferencji „Prawo autorskie a interes publiczny” w Krakowie czy podczas urodzin Centrum Cyfrowego w Warszawie. Ale filmy – chociaż nie miały jeszcze oficjalnej premiery – zataczają coraz szersze kręgi. Ich fragmenty można było zobaczyć w programie Hala Odlotów w programie TVP Kultura, w którym występował m.in. twórca filmów – Cezary Ciszewski.

Program jeszcze nie jest dostępny na stronach TVP, ale można zapoznać się z relacją Miasta w Komie:

Premiera reszty filmów będzie miała miejsce już wkrótce, a teraz udostępniamy listę osób, z którymi rozmawialiśmy na temat funkcjonowania kultury:

Zygmunt Bauman, Robert Brylewski, Sylwia Chutnik, Maciej Cuske, Mamadou Diouf, Maciej Drygas, Gaba Kulka, Rafał Górecki, Hemp Gru, Katarzyna Kozyra,  Tomasz Lipiński, Marika, Czesław Mozil, Katarzyna Nowicka, Novika, Joanna Rajkowska, Słoma, Maciej Szajkowski, Bogna Świątkowska, Tymon Tymański.