Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, przy współpracy z  Bibliosfera.net, przeprowadziło ostatnio akcję informacyjno-edukacyjną o dozwolonym użytku z art. 23 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.  Plakaty „Możesz skserować całą książkę” i „Możesz zeskanować całą książkę” trafiły do ponad 60 bibliotek w całej Polsce, a nasz komunikat na Facebooku dotarł do ponad 70 000 osób!

W ramach kampanii zorganizowaliśmy też dwa konkursy  – dla bibliotek i osób prywatnych. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom  i z przyjemnością informujemy, iż czytniki Amazon Kindle trafiają do Natalii Kazuś z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Murowana Goślina  i Tomasza Raczyńskiego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Jeżeli jeszcze nie wiesz jak wyglądają nasze plakaty o kserowaniu i skanowaniu, zachęcamy do ich pobrania.  W przypadku zainteresowania dalszym promowaniem dozwolonego użytku w bibliotekach i chęci otrzymania drukowanych materiałów, bardzo prosimy o kontakt na adres madamczewska@centrumcyfrowe.pl.

W czasie trwania akcji, prowadzone przez nas działania spotkały się z krytyką  ze strony Polskiej Izby Książki –  zapraszamy  do zapoznania się z naszą odpowiedzią na  postawione zarzuty.

Więcej informacji o akcji i dozwolonym użytku w kontekście kserowania znajdziesz na https://conasuwiera.centrumcyfrowe.pl/kserowanie/