W związku z niskim poparciem społecznym dla ekstradycji Richarda O’Dwyera MPAA rusza z medialną kampanią, której celem będzie ukazanie 24-letniego studenta jako kryminalisty.

Jak donosi TorrentFreak amerykański przemysł rozrywkowy rusza z kolejną kampanią mającą uświadomić ludziom, dlaczego postulowana ekstradycja leży w interesie społeczeństwa. Niestety, będzie to bardzo ciężka praca. Kolejny wyciek wewnętrznych materiałów pokazał, że MPAA stoi przed poważnym problemem. Sondaże pokazują, że 95% ludzi w Wielkiej Brytanii jest przeciwko działaniom podejmowanym obecnie przez amerykańskie sądy. Wspomniana notatka zawiera również zarys działań, które mają zostać podjęte, aby uwiarygodnić stanowisko organizacji.

MPAA jest przekonana, że nie uda im się znaleźć sojuszników na Wyspach, dlatego rozpoczęła pracę nad pozyskaniem „zastępczych” (wobec braku tych naprawdę wspierających interesy przemysłu praw autorskich) autorów do napisania opinii w czasopismach oraz na blogach.

Ich celem ma być ukazywanie O’Dwyera jako przestępcy i wyciszanie wątków dotyczących wolności w internecie oraz walki przeciwko opresyjnemu systemowi. Chodzi również o to, żeby nie dopuścić do dominacji opinii, że nie doszło do popełnienia przestępstwa w świetle brytyjskiego prawa. Zatrudnieni bloggerzy oraz dziennikarze będą mieli przed sobą ciężką pracę związaną z „odpowiedzią na dezinformację”, którą szerzyć ma założyciel wikipedii, Jimmy Wales. Zwłaszcza, że petycję podpisało już ponad 230 tysięcy osób i zrobiło się o niej naprawdę głośno.

Źródło: http://torrentfreak.com/mpaa-recruits-surrogates-to-support-extradition-of-uk-student-120806/

fot. aturkus, CC BY