Po raz pierwszy w historii obywatel Wielkiej Bryatnii został skazany na karę więzienia za prowadzenie strony linkującej do treści umieszczonych w sieci z naruszeniem prawa autorskiego. Anton Vickerman został skazany za spisek w celu ułatwienia naruszenia praw autorskich. Jego prywatnym oskarżycielem była Federation Against Copyright Theft  (FACT), a Vickerman został skazany w czerwcu.

Vickermann, właściciel strony surfthechannel.com która zbierała i indeksowała linki do innych serwisów w których były hostowane filmy i seriale telewizyjne został skazany na 4 lata więzienia.  Początkowo prokurator stwierdził, że nie ma wystarczających dowodów aby prowadzić proces, ale FACT domagał się działań i zaczął dostarczać prokuraturze wsparcia w postaci informacji z ich prywatnego śledztwa. Sprawa Vickermana podniosła kwestię prywatyzacji oskarżeń i śledztw dot. naruszeń prawa autorskiego, które wg. wielu prawników naruszają prawo do sprawiedliwego procesu.  O tym jak wyglądał proces oraz prywatne dochodzenie więcej pisze ArsTechnica.

Nie zakończała się jeszcze kontrowersyjna i głośna sprawa Richarda O’Dwyera, który jest oskarżony o ten sam rodzaj spisku ułatwiania naruszeń, a USA domaga się dodatkowo jego ekstradycji z Wielkiej Brytanii.